• Wpisów: 62
 • Średnio co: 39 dni
 • Ostatni wpis: 5 lat temu, 23:20
 • Licznik odwiedzin: 18 827 / 2497 dni
 
bharuno
 
kwiat pustyni.jpg


*O książce dowiedziałam się podczas recenzji jednej z youtuberek* Niestety nie pamiętam, kto to był ale to chyba była *1109Mania.* Gdy czytałam pierwsze strony, to o książce wspomniała nauczycielka zawodowego przedmiotu związanego z psychologią.
Bardzo zainteresowało mnie to, że historia nie jest wymyślona, lecz jest to jakby opowieść życia autorki.
W języku nomadów Waris znaczy kwiat pustyni. Zakwita z rzadka i na krótko na piaskach, kiedy spadnie deszcz - takie imię nosi bohaterka tej opowieści. Jej kariera jest naprawdę niewiarygodna i budzi zdumienie, że zdarzyła się naprawdę. Waris urodziła się w Somalii, w plemieniu pustynnych wędrowców, wychowała się pośród kóz, bydła i wielbłądów, w otoczeniu dzikiej przyrody. W wieku 13 lat dziewczęta z tego plemienia są poddawane rytuałowi obrzezania i wydawane za mąż. Te dwa wydarzenia zaważyły na całym przyszłym życiu Waris. Dziewczyna ucieka z plemienia i rozpoczyna przedziwną wędrówkę, którą po wielu przygodach i drastycznych wydarzeniach kończy w Nowym Jorku. Obecnie występuje jako modelka obok Naomi Campell oraz Claudii Schoffer.

*Moje refleksje:*
Czytając każdą książkę, próbuję wydobyć jakieś wnioski, refleksje. Dzięki tej książce mogłam przeczytać, jak straszne jest życie w krajach afrykańskich. Serce się kraje gdy czyta się, że bardzo często dzieci nie jedzą przez parę dni z powodu suszy albo gdy ludzie umierają tylko dlatego że nie ma tam lekarzy ani szpitali. Dzieci widzą na własnych oczach, jak zwierzęta, które traktują jak przyjaciół, padają z wyczerpania i braku wody. Najbardziej mnie wstrząsnął opis obrzezania. Nie jestem w stanie pojąć, dlaczego kobiety muszą być tak krzywdzone.
Warto przeczytać tą książkę, można zauważyć jak uparcie można dążyć do celu nawet jeżeli szanse na zrealizowanie go są niewielkie. Naprawdę polecam i biorę się za czytanie drugiej książki autorki :)

*Czytałyście tą książkę? Jakie macie zdanie o niej? Co aktualnie czytacie? Chętnie przeczytam komentarze :**


*Śmiało pytajcie:* ask.fm/bharuno
*Chcesz być na bieżąco? Zapraszam:* twitter.com/krytyczka
banner - projekt 4.png

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  Jedna z naprawdę nielicznych książek jakie przeczytałam. Jest świetna
   
 •  
   
  @Masa optymizmu!:  jest na mojej liscie :)
   
 •  
   
  Książka fenomenalna, właśnie piszę pracę maturalną na temat jaki wpływ wywiera religia na kobiety i między innymi o tą książkę się opieram. Polecam "Soubin-spalona żywcem"
   
 •  
   
  jedna z najpiękniejszych książek jakie przeczytałam :)
   
 •  
   
  Książka, jak dla mnie klasyka. Czytałam, oglądałam i polecam :)
   
 •  
   
  oczywiscie ze ja czytalam :) polecila mi ja kolezanka mowila ze jest to swietna ksiazka i tez tak sie okazalo :) wciagnelo mnie szybko, z  meeega ciekawoscia czytalam kazda kolejna kartke ;) polecam ja wszystkim. Troche sie przerazilam co innym kobietom na swiecie sie robi, jak sie je krzywdzi.
   
 • awatar
   
   
  MalinowaPanna
  Ja jej nie czytałam, ale moja mama tak i twierdzi, że jest to świetna książka :) Jeżeli lubisz takie książki to polecam ci "Safiya. Żyję dzięki Wam" -  Safiya Hussani, Tungar Tudu, Raffaele Masto
  Naprawdę świetna książka. Jest to historia kobiety skazanej na ukamienowanie.